Oculus Rift

Dobrą wiadomością jest to, że Oculus Rift – uważany przez wielu graczy za najlepszy ze słuchawek VR – może być teraz dostępny za zaledwie 400 USD, w tym dwa podręczne kontrolery i parę czujników śledzących pulpit. Po uruchomieniu w 2016 r. Sam zestaw słuchawkowy kosztuje 600 USD, a kontrolery 200 USD. Aby pozostać konkurencyjnymi, główni rywale Oculus VR również obniżyli ceny. Porównywalna paczka dla HTC Vive kosztuje teraz poniżej 600 USD, mniej niż 800 USD kilka miesięcy temu. W międzyczasie PlayStation VR Sony spadł z 500 USD do 400 USD.

To dopiero początek. Najnowsza wersja oprogramowania Microsoft Windows 10 (Fall Creator’s Update) zawiera narzędzia, które umożliwiają producentom zestawów słuchawkowych korzystanie z platformy “mieszanej rzeczywistości” firmy. Firma Microsoft połączyła siły z producentami urządzeń, takimi jak Acer, Asus, Dell, HP, Lenovo i Samsung, aby tworzyć zestawy słuchawkowe w oparciu o swoje oprogramowanie. Ponieważ nie muszą samodzielnie tworzyć oprogramowania operacyjnego lub licencjonować go z innych źródeł, partnerzy Microsoft mogą sprzedawać zestawy słuchawkowe VR za 300 do 400 USD.

Aby nie być gorszym, Oculus VR zaprezentował niedawno samodzielny zestaw słuchawkowy o nazwie Oculus Go, który ma sprzedawać za 200 USD, kiedy zostanie wprowadzony na rynek w przyszłym roku. Szef Facebooka, Mark Zuckerberg, uważa (optymistycznie), że wirtualna rzeczywistość może przyciągnąć miliard użytkowników w ciągu najbliższego roku. Tymczasem firma HTC ogłosiła wprowadzenie na rynek chiński podobnego samodzielnego zestawu słuchawkowego VR o nazwie Vive Focus. Jak dotąd nie wspomniano o tym, czy będzie sprzedawana gdzie indziej.

http://www.brugo.pl/
https://dogin.pl/
https://redsms.pl/
https://www.redsonia.pl/