Stereotyp graczy komputerowych – prawdziwy?

W ciągu ostatnich kilku lat, gdy gry komputerowe powoli stawały się coraz popularniejsze, w społeczeństwie zaczął się kreować stereotyp typowego gracza, który jest zaniedbany, oraz który nie odróżnia rzeczywistości od świata gry. Jest to stereotyp szczególnie przedstawiany w mediach, trafiający głownie do osób starszych, co jest rzeczą najzupełniej normalną, ponieważ wiele z nich nie miało styczności z grami komputerowymi, a nowych rzeczy najprościej jest się bać. Zapewne stąd pojawił się taki, a nie inny stereotyp gracza. Oczywiście, należy mieć na uwadze, że jak przy większości rzeczy zdarzają się osoby uzależnione od gier, jednak dotyczy to niewielkiego odsetku wszystkich graczy. Błędne jest także myślenie, że w internecie znajdują się same osoby niebezpieczne bądź “toksyczne” – czyli wulgarne oraz obrażające innych. Można na takie osoby trafić, jednak osobami wyzywającymi w grach są głównie dzieci.

Obecnie internet jest miejscem, gdzie często zawiązuje się znajomości bądź przyjaźnie na odległość. Osoby grające to też często nie te stereotypowe osoby odizolowane oraz bez znajomych, ponieważ często gra się ze znajomymi czy to ze szkoły czy właśnie tymi z internetu. Dla wielu osób internet oraz gry mogą się stać też ratunkiem w przypadku, gdy w obecnym miejscu nie są zbyt akceptowane. Szczególnie dotyczy to szkoły, gdzie osoby nie akceptowane w danym towarzystwie mają przyjaciół właśnie w internecie, z którymi spędzają czas między innymi na graniu.

Tak więc czy jest to prawdziwy stereotyp? Czy też ukształtował się on przez wpływ niektórych mediów oraz pojedyncze przypadki osób uzależnionych od gier? Podzielcie się swoją opinią w komentarzach.