Wirtualna rzeczywistość

Podobnie jak reszta branży elektroniki użytkowej, producenci gier wideo zaginą bez tradycyjnego kupowania, które ma miejsce między połową listopada a końcem grudnia. Tegoroczny sezon prezentowy będzie równie przyjemny dla twórców gadżetów do gier wideo, jak i dla ich szczęśliwych odbiorców. Ceny zestawów słuchawkowych, czujników i kontrolerów, które pozwalają graczom odkrywać sztuczny świat rzeczywistości wirtualnej (VR) zostały obniżone do poziomu, na który większość rodzin może sobie teraz pozwolić. Pończochy mogą być wybrzuszenia zestawami VR od Samsung, Dell, Sony, HTC, Oculus (podział Facebook) i innych. Dla tych, którzy chcą poczekać do początku 2018 r., Koszty mogą spaść jeszcze bardziej – na rynek trafia nowa, jeszcze tańsza generacja zestawów VR.

Mimo wesołego ho, ho, ho, jednak w powietrzu unosi się wyraźny powiew pośpiechu. Rzeczywistość wirtualna nie dorównała hype, a konsumenci mainstreamu nigdy tak naprawdę nie kupili tej technologii. Nawet zagorzali fani gier powoli wykorzystują VR. Nikt nie może ich za to winić. Treść tego zestawu jest niewystarczająca, a sprzęt potrzebny do prawidłowego wykonania zadania był zbyt kłopotliwy i drogi. Oprócz wyświetlacza zamontowanego na głowicy, z ekranem OLED o wysokiej rozdzielczości (organiczna dioda emitująca światło), inne niezbędne bity zawierają parę kontrolerów ręcznych (do sygnalizowania intencji użytkownika) wraz z kilkoma czujnikami naściennymi (dla śledzenie ruchu użytkownika).

Następnie potrzebny jest potężny komputer do gier do generowania wirtualnej przestrzeni 3D. Najnowsze wersje Microsoft Xbox lub Sony PlayStation wystarczą, a na pewno uratują pakiet, jeśli użytkownik już posiada taką konsolę do gier wideo. W przeciwnym razie komputer wyposażony w zaawansowaną kartę graficzną zdolną do odświeżania ekranu z częstotliwością co najmniej 90 Hz (cykli na sekundę) zamiast zwykłego 60 Hz jest niezbędny, aby uniknąć choroby lokomocyjnej i nudności. Dodanie tego może podwoić koszt dostania się do VR.

http://www.americanbar.pl/
http://100mb.pl/
http://jesiennedzieciaczki.pl/
http://www.cpenergia.pl/